31 Ekim 2012

HAYAT - AYŞE KULİN


Hani Kulin ailesi ile Reşat Beyin ailesinin yolları kesişmişti ya işte Umut'un sonunda Ayşe dünyaya gelir.

Ayşe yani Ayşe Kulin  Hayat kitabında  kendini anlatır. 1941 ve 1964 yılları arasında ki çocukluk anıları, hızlı yaşanan gençlik yılları, okulunu eğitim hayatını, onda iz bırakan aile büyüklerini, hayatı ve memleketi-siyaseti anlama çabasını, aşkı , dünyayı ,sevgiyi anlatır  Ayşe Kulin bu kitabında .Soluksuz okudum çünkü güzel anlatıyor yazar kendi hayatını okadar içten anlatmış ki sürekli özeleştiride bulunmuş ama ben güçlü, delidolu ,yaşamayı seven bır kadın buldum bu kitapta yani Ayşe Kulin okumaya devam sırada serinin devamı Hüzün var. 

İyi Okumalar :)

4 yorum:

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Bayıldım, çok keyifle okudum, diğerlerini de keyifle okuyacaksın,
Sevgiler .
Bir de merak ettim Yedinci Gün'ü beğendin mi?

Yaşamın kıyısında dedi ki...

"Veda" ve devamında Ayşe Kulin'in geçmişten günümüze yaşamını bende bir solukta okudum. Çok severken okuduktan sonra daha çok sevdim Ayşe Kulin'i
çok değerli bir insan görmüş geçirmiş ve dediğin gibi deli dolu ama bir o kadar da çalışmanın ötesinde mücadeleci bir insan.
Tek kelimeyle çok saygı duydum. Hüzün'de aynı duygularla okunacak bir kitap, araya kitap girmeden sıcağı sıcağına okunursa daha bir tat verecektir.
Sevgiler.

Ben mi kimim,
Çok sevdiğim Özlem'de konuklanırken yolum düştü işte.

esra dedi ki...

Simdiye kadar onudugum Ayse Kulin kitaplarinin hepsi cok keyifliydi Huzunu de okuyup biraz ara vericegim cunku okunacak baska kitaplar ve yazarlar var :)
Ya ilk 30 sayfa cok zor gecti Yedinci Gunde daha sonra dili biraz daha hafifledi yazarin ama simdide agir ilerliyorum kendi adima istedigim performansi alamadim biraz yordu beni sanki ama daha 50. sayfadayim :s

esra dedi ki...

Oncelikle hos geldiniz sefa getirdiniz sayfama ne guzel yazmissiniz :) Ayse Kulin cok degerli bir yazar cok guclu bir kalem Huzunude cok merak ediyorum en kisa zamanda alip okuyacagim zaten karakterler hep aklimda trenle İstanbuldan Ankaraya giden baba kiz hep gozumun onunde.