17 Eylül 2012

UMUT ( HAYAT AKAN BİR SUDUR ) - AYŞE KULİN

1928-1941 yılları arasına gelinmiştir artık Osmanlı  yıkılmış   Türkiye Cumhuriyeti vardır , bu değişimin Reşat Bey ve ailesi üzerindeki etkilerini anlatır Ayşe Kulin. Birde sürpriz vardır , hikayeye Kulin ailesi eklenir Reşat Bey 'in ailesi ile Kulin ailesinin yolları kesişir bir yerde.

Reşat Beyin ailesinde büyük değişiklikler olur kızlarının  değişen hayatı kalabalıklaşan konakla birlikte yine soluksuz okudum Umut'u .

Ayşe Kulin kesinlikle çok iyi bir dönem yazarı dili çok akıcı anlatımı sürükleyici sayfalar su gibi aktı  ben çookk güzel vakit geçirdim okumalarım esnasında her ne kadar araya oğlum girsede okumak için hep fırsat yarattım kendime bu kitapta şiddetle tavsiye edilir efendim .

İyi Okumalar :)

6 yorum:

hayat paylaştıkça dedi ki...

Benimde okumak istediğim bir kitaptı yorumlarınız çok güzel .hemen okumam lazım:)

esra dedi ki...

Çok okunası bir kitap ayy nasıl bir cümle oldu ama öle :)

zha dedi ki...

Ben de geçen yaz okudum bu kitabı, ardından da bu kitabın devamı olan "Hüzün" ü okudum ve tek kelimeyle bayıldım, zaten her zaman gerçek hayat hikayelerini çok sevmişimdim, bu iki kitap da bence okuduklarım içinde en iyilerden ikisiydi...

esra dedi ki...

Bende bir an önce kalan 2 kitabı okumak istiyorum zaten buara hep Ayşe Kulinden gidiyorum çok sağlam ve güçlü bir kalem her kitabı ayrı güzel .

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Muhteşemdi bütün serisi Sevgiler ...

esra dedi ki...

Hayat ve Hüzün var benim sırada sabırsızlıkla bekliyorum onları okumayı.Benden de sevgiler :)